Fındık Kabuğu Saç Rengi ve Modelleri – Boya Numarası & Bakımı

By  | 

Fındık kabuğu saç rengi, 2018 yılında trend olarak gördüğümüz kumral saç renkleri arasında yer almaktadır.Saçlarında sıcak bir görünüm yaratmak isteyen bayanların tercihidir.Fındık kabuğu saç rengi parlak ve göz alıcı saçlar için iyi bir tercihtir.Güneşli havalarda farklı görünün ve ihtişamlı saçlarınız ile daha etkileyici olmanızı sağlayan saç renkleri arasındadır.Bu yazımızda fındık kabuğu saç renginin karakteristik özelliklerini, kimlere yakıştığını,  boya numarasını ve nasıl bu renge saçlarınızda ulaşabileceğinizi son olarak da hangi saç modellerini tercih etmenizin daha olumlu sonuçlar yaratacağını inceleyeceğiz.Bir konuyu atladık sanırım.Fındık kabuğu renginin bakımının nasıl olması gerektiğini anlatmadan olmazdı.

Fındık Kabuğu Saç Rengi

Kumral saç rengi tonları arasında yer almaktadır..3 farklı rengin birleşimi ile oluşmaktadır.Sarı, kumral ve kahve renklerinin birleşimi ile oluşan orta tonlardaki kumral renk ailesindendir. Karamel tonlar saçlarınızda yumuşak ve tatlı bir görünüm kazandırır.Sarı tonlar ise gün ışığında saçlarınızın daha parlak ve ışıltılı görünmesini sağlar.Kumral ve kahve tonları ise renkler arasındaki dengeyi sağlar ve saçlarınızın sade görüntüsünü korur.Saçlarında sıcak ve parlak görünüm isteyenler için en iyi tercihler arasındadır. Balyaj ve ombre kullanımı için uygundur.

Yumuşak ve tatlı bir renk tercihi için çok idealdir. İçerisinde sarı, kumral ve kahve bulundurmaktadır. Ayrıca bu rengi deneyenlere çok sıcak ve sempatik bir hava katmaktadır. Yani güler yüzlü bir bayanın seçmesi gereken yegane renktir diyebiliriz.

Karakteristik özelliği

Fındık kabuğu asil ve sade bir görünüm isteyenler için iyi bir tercih olacaktır. Sade ama ışıltılı saçlarınız olsun istiyorsanız Fındık kabuğu rengine bir şans vermenizi tavsiye ederiz.Sıcak bir renk olması nedeniyle enerjik ve güler yüzlü bayanların tercih etmesiyle ortaya mükemmel bir karakteristik uyum çıkmaktadır.Sempatik ve naif bir görüntü elde etmek istiyorsanız, tüm bunların yanında uzun ve dolgun saçlara sahipseniz bu saç rengine mutlaka şans vermelisiniz.

Fındık Kabuğu Saç Rengi Hangi Tene Yakışır ?

Her ten rengi ile uyum sağlayan bir renktir. Ancak saç renkleri ve ten rengi arasında şöyle bir uyum vardır.Nasıl ki elbisemiz, çantamız ve ayakkabımız hepsi aynı renk olduğunda sıkıcı bir görünüm elde ediyorsak.Saçlarımızda ten rengimize yakın renklerde olduğunda aynı durum geçerlidir.Kontrast yakalamak için birbiriyle zıt renklerin uyumunu sağlamak en güzel dengeyi kurmaktır.Bu nedenle Fındık kabuğu gibi ortam kumral saç renkleri açık ve beyaz tenli bayanlara daha çok yakışmaktadır.

Fındık Kabuğu Saç Rengi Esmerlere Yakışır mı ?

Esmer ten rengine sahip olanlarda Fındık kabuğu rengini saçlarında kullanabilirler. Saçlarının daha canlı gözükmesi için Fındık kabuğu rengini ombre kullanarak saçlarında uygulamaları daha güzel bir görünüm kazanmalarını sağlayacaktır. Ombre, saçlarınıza haraket ve canlılık getirecektir.Daha açık renkler ile bu rengi biraz daha ışıltılı hale getirebilir ve ten renginiz ile güzel kontrast uyumu sağlayabilirsiniz.

Fındık kabuğu gölgeli ve röfleli saçlar

Röfle işlemi ile bu saç renginde saçlarınız gölgeler verebilirsiniz..Aslında bu renk biraz bronz tene sahip olan bayanlar ile özleşen bir renktir.Ancak siz ten renginize göre gölge ve röfle işlemleri ile bu rengi kendinize uyumlu hale getirebilirsiniz.

Fındık Kabuğu Ombre

Daha açık ve hareketli görünüme sahip olan saçları seviyorsanız eğer fındık kabuğu rengi tek başına size sıkıcı gelebilir. Sade ve yumuşak orta kumral tonlarında dır. Bu nedenle fındık kabuğu rengini ombre ile beraber kullanmak sizin için daha iyi bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.

Fındık kabuğu ve sarı karışımı

Sarı tonları ile rahatlıkla kullanabileceğiniz kumral rengidir.Orta renk tonlarında olması nedeni ile sarı saçlarda hareket kazandıracak ve sizinde daha enerjik görünmenizi sağlayacaktır.Sarı karışımını Fındık kabuğu sarı ombre ile uygulaması yaptırarak kullanabilirsiniz.Ancak bu karışımlar ile ortaya çıkacak olan rengin bronz tenlere daha çok yakıştığını söylemek isteriz. Ombre işlemi için profesyonel bir yardım almanızı ve ten renginize dikkat ederek tercih yapmanızı öneririz.

Fındık kabuğu açık kumral karışımı

Kumral saç rengi istiyorsunuz ancak biraz daha açık tonlarda olsun  diyorsanız. Açık Kumral ile Fındık Kabuğu mükemmel bir uyum sağlayacaktır. Uzun ve dalgalı saçlarınız ile etkileyici saçlara bir adım daha yakınsınız.

Fındık Kabuğu Saç Rengi Kullanan Ünlüler ?

Saç renklerini genellikle ünlülerin tercih etmesi ile trend olduğunu hepimiz biliyoruz.Gelin sizlerle Fındık kabuğu rengini kullanan ünlülerin kim olduğunu görelim.Bu saç rengi özellikle Çağla Şikel ile bütünleşmiş ve Çağla Şikelin saç rengi diye literatüre geçmiştir.Bir çok ünlü bu saç rengini kullanmaktadır.Fındık kabuğu saç rengini kullanan ünlülere dikkat ederseniz eğer genelde bronz tende olduklarını ve sarı açık tonlar ile bu rengi kullandıklarını görebilirsiniz.

Emma Stone

Jennifer Lopez

Pınar Altuğ

Fındık Kabuğu Saç Rengi Boya Numarası ?

Saçlarını evde kendisi boyamak isteyenlerin için güvenilir markaların fındık kabuğu saç rengi numaralarını sizler için aşağıda paylaştık.

  • Koleston 7/3 Fındık Kabuğu
  • Syoss 6/80 Fındık Kabuğu
  • Natural Color 6d Fındık Kabuğu
  • Loreal excellenceCreme 6.41 Fındık Kahvesi
  • Garnier Color Natural 7/3 Fındık Kabuğu
  • Fındık Kabuğu Saç Boyası

Risk almayı çok sevmiyorsanız eğer Palette markasının saç boyaları hemen hemen kabağında görünen rengin aynısını yansıtmaktadır.Ayrıca Palette diğer markalara göre daha yoğun ve canlı görünüm sağlamaktadır.

6 Numara ile başlayan renkler koyu tonlarda iken 7 ile başlayan Fındık kabuğu saç boyaları daha açık karamel tonlardadır.

Boya ile oksidan karışımının hazır olmasını istiyorsanız Garnier kullanmanızı tavsiye ederiz.

Fındık Kabuğu Saç Rengi Modelleri

Bu saç rengi saçlarınızı daha ön planda tutacağı için kısa saçlar yerine uzun saç modelleri arasından tercihler yapmanız daha doğru olacaktır.Saçlarınızı daha dolgun ve parlak görüntüsü ile daha etkileyici saçlara sahip olabilirsiniz.Fındık kabuğu saç modeli tercih ederken düz saç modellerinin yanı sıra daha dalgalı ve dolgun görünüm kazandıran saç modellerini tercih ederseniz saçlarınızda daha iyi bir görünüm elde edersiniz.

Eğer saçlarınızda örgü ve topuz modellerini tercih ediyorsanız saçlarınızı bu saç rengine boyamanızı tavsiye etmeyiz. Bu saç rengi daha çok su dalgası, uzun dalgalı saçlar, yandan toparlanmış dalgalı saçlar ve yüz şekline göre düz maşalı saçlar bu saç rengi ile güzel uyum sağlayabilir.

Bronz ten ve uzun ince saçlara sahip olanlar için düz maşalı saç modelleri ideal tercihler arasında yer almaktadır.

Fındık Kabuğu Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Saçlarınız doğal renginin dışında bir renge sahip ise mutlaka rengi korumak için bazı şeylere dikkat etmeli ve uygulamalısınız.Saçlarınızın daha etkileyici olması için dikkat etmeniz ve ilgi göstermeniz gerekmektedir.

Saçlarınızı çok sık yıkamayın: Gerekmedikçe saçlarınızı yıkmamaya özen gösterin.Saçların yağlanmaya ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Sülfatsız şampuanlar kullanın:  Çok fazla köpüren şampuanların saçlarınızın daha fazla kurumasını neden olur.

Saç kremi kullanın: Saçlarınız fön yada gün içerisinde yaptığınız şekillendirme işlemlerinden sonra yıpranabilir ve kırılabilir.Buda saçlarınızın genel görüntüsünü etkileyecektir.Saçlarınızın daha parlak ve canlı gözükmesi için saç kremi kullanmayı ihmal etmeyin.

Saç maskesi kullanın: Boyalı saçlar için üretilen saç maskelerini kullananın.Maskeler saç renklerinizin daha uzun süre saçlarınızda sağlıklı bir şekilde kalmasını sağlar. Saç maskesinin saçlarınızın yapısına göre tercih etmeyi unutmayın.

Saçlarınızı yıpratan işlemlerden uzak durun:  Saçlarınızı mümkün olduğunca doğal haliyle kullanmaya özen gösterin. Fön ve saç maşası ile düzleştirme işlemlerini saçlarınızı yıpratır ve zaman içerisinde zayıflatır. Saçlarınızın yıpranmaması için mümkün olduğunca ısı ile olan saç şekillendirme işlemlerinden uzak durum. Sonrasında mutlaka krem ve saç maskesi ile saçlarınıza destek olun.

Vitamin alın ve spor yapın:  Her ne kadar saçlarınıza dışarıdan destek sağlasanız da saçlarınızın asıl besin kaynağının vücudunuz olduğunu unutmayın bu nedenle vitamin almaya özen gösterin.Ancak çok fazla abartmayın. Ayrıca spor yaparak vücudunuzdaki toksinleri attığınızda saçlarınıza faydasını göreceksiniz. Sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız sağlıklı bir vücuda sahip olmanız gerektiğini unutmayın.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Mükkemel bir yazı. Uzun zamandır fındık kabuğu saç rengini saçlarıma nasıl yapabileceğimi araştırıyordum.Çok aydınlatıcı bir yazı olmuş.
Author Rating
51star1star1star1star1star