Gelin topuz saç modelleri

By  | 

Havalar ısınıyor ve düğünler için engeller kalkmaya başlıyor.Şüphesiz gelinlerin düğün öncesi hazırlıklarında kafasını en çok kurcalayan etkenlerden biriside saç modelinin nasıl olacağıdır.Gelin topuz saç modeli sizin için güzel bir tercih olabilir.Modası neredeyse hiç geçmeyen topuz saç modeli sık tercih edilen saç modelleri arasındadır.

Düğün hayatınızın belkide en önemli anlarından biridir.Bu nedenle ciddi bir durumdur.İnsan piskolojisi ciddi olan ve önem verilen bu tarz etkinliklerde daha derli ve düzenli tercihlerde bulunmaya yöneliktir.Bu nedenle topuz saç modelleri fazla tercih edilmektedir.

Farklı topuz modellerini görmeniz mümkün son zamanlarda aksesuar kullanarak yapılan topuz modelleri bir hayli ilgi görmekte.Şunu söylemezsem içimde kalır.Topuz saç modeli kır düğünleri için biçilmiş bir kaftandır.

Şunu unutmamız gerekiyor hangi saç modeli tercih edeceğinize yüz hatlarınıza ve saçınızın ince yada kalın telli olmasına göre karar vermeniz daha sağlıklı olacaktır.Tabi ki en önemli etkenlerden bir diğeri de kıyafetinizdir ve mekanın ambiyansıdır.

Gelin topuz saç modelleri

Yandan ayrılmış topuz modeli

Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz yandan ayrılarak yapılmış topuz modeli yüzünüzü daha küçük gösterecektir.Farklı bir vintage havası olan bu saç modeli sizi asil ve narin gösterecektir.Topuz modelleri arasında en çok beğendiğim ve yaptığım saç modeli olduğunu söyliyebilirim.Yuvarlak yüz hatlarına sahibim bu nedenle arkada yada yukarıda toparlamak yerine yandan ayrılarak yapılan topuz modelini tercih ediyorum.Yüzümü daha ince gösterdiği gibi sempatik bir hava katıyor 🙂

Yandan ayrılmış topuz modeli

 Haraketli topuz saç modeli

Bu topuz saç modeli biraz karma diyebilirim balık sırtı ve dağınık saç modelinin topuz halini olmasıyla ortaya çıkan bir saç modeli.Sıradan yada sade klasik bir topuz modeli istemiyorsanız enerjinizi saçınızda belirgin bir halde görünmesini istiyorsanız sizin için uygun bir saç modeli olduğunu söyleyebilirim.Yüz hatlarınız keskin ve minyon bir yüz şekline sahipseniz hiç düşünmeden hareketli topuz modelini denemenizi öneririm.Saçlarınızı daha dolgun ve canlı gösterir.

Haraketli topuz saç modeli

Dağınık ense topuzu saç modeli

Ense topuzu saçlarınızın hareketli olarak toplayarak ensenizin üzerinde topuz haline getirilmesi ile yapılmaktadır. Bu saç modeli yüz hatlarınızın daha ön planda olmasına ve insanların dikkatini yüzünüzde toplayan bir saç modelidir.Bu nedenle dağınık ense topuzu modeli yaptırmayı düşüyorsanız makyajınızı çok fazla abartmamanız gerekiyor.Tüm dikkat yüzünüzde olacağı için sade ve hafif tonlarda bir makyaj ile hoş bir görünüm yaratabilirsiniz.

Dağınık ense topuzu saç modeli

Kabarık gelin topuz saç modeli

Özel gününüzde sıradan günlerde farklı bir saç modeli yaptırmak istiyorsanız size uygun bir saç modeli kabarık gelin topuz modelidir.Saça kazandırılan hacim ve dolgunlukla dikkatleri üzerinize çekmeniz çok da zor olmayacaktır.Bu saç modeli yüz hatları keskin ve sivri olanların tercih etmesi gereken bir saç modeli olduğunu düşünüyorum.Ayrıca saçınıza verdiğiniz hacimden dolayı ilgi saçınızda olacaktır.Ancak eğer boyunuz çok fazla uzun değilse bu saç modelini tercih etmemeniz gerektiğini söylemem gerekiyor.

Kabarık gelin topuz saç modeli

 

Size fikir vermek açısından beğendiğim gelin topuz saç modelleri resimlerini incelemenizi istiyorum.

gelin topuz saç modelleri gelin topuz saç modelleri gelin topuz saç modelleri gelin topuz saç modelleri gelin topuz saç modelleri gelin topuz saç modelleri gelin topuz saç modelleri gelin topuz saç modelleri