Kıvırcık saç modelleri ve Kıvırcık saçlar için saç modelleri

By  | 

Kıvırcık saç modelleri, saçları kıvırcık olan yada saçlarını kıvırcık yapmak isteyenler için için uygun saç modelleri paylaşacağız bu yazımızda.Bazıları kıvırcık saçları sevmezler ve maşa ile düzeltmek isteyebilir ancak kıvırcık saçlar etkileyici bir görünümü olduğunu kendi adıma söyleyebilirim.Sadece size yakışan modelleri tercih etmeniz gerekmekte.Uzun ve dolgun saçlara sahip olanlara oldukça yakışan kıvırcık saç modelleri sizi farklı bir görünüm kazandırmakta.Düz saçlara göre daha dolgun bir görünümü olan kıvırcık saçlar ile tarzınızı yansıtabilirsiniz. Jean giyinmeyi sevenler için kıvırcık saçları ile güzel kombineler yapabilirler.

Kıvırcık saç modelleri yapılışı

Saçlarınızı kıvırcık modelleri uygulamak istiyorsanız bunun en kolay yollarından birisi solanda perma yaptırmaktır.Ancak ıslak saçlarınızı saç kurutma makinası yardımı ile kolayca kıvırcık hale sokabilirsiniz.Saçlarınızı kıvırcık  yapmak için fön makinası başlıkları mevcut. Uygun fiyata satılan bu aparatlar yardımı ile saçlarınızı kolayca kıvırcık yapabilirsiniz.Ancak bu işlemi uygulamadan önce saçlarını yıkamanız gerekmektedir. Ayrıca saçlarınızın yıpranmaması için saçlarını saç kremi uygulamayı unutmayın.Yoksa saçlarınızın kuruyacak ve kırılmalara maruz kalacaktır.

kıvırcık saç için fön makinası

Diğer bir kolay yöntem ise ıslak saçlarınızı sıkı örgüler yapın ve 10dk kadar saçlarını bu şekilde tutun.Daha sonra örgülü açın ve saçlarınızı hafif bir şekilde kurutun saçlarınızın bozulmaması için sprey kullanabilirsiniz.Bu yöntemi kullanarak da saçlarınızı kıvırcık yapabilirsiniz.Uzun saçlara sahip olanlar bu yöntemi kolayca uygulayabilirler ve sonucunda dolgun kıvırcık saçları elde etmeleri mümkün.

kivircik-sac-modelleri-7

Uzun saçlarınızı kıvırcık modeller ile açarak daha dolgun saç görünümü yaratmanız mümkün.Sade makyajınız ile saçlarınızı ön planda tutarak etrafınızdakileri etkilemeniz oldukça kolay duruyor.

kivircik-sac-modelleri-17

Bukleli saç modelleri kıvırcık saçlar arasında yer alıyor. Saç renginiz sarı yada kumral renklerde ise kıvırcık bukleleri saç modellerini tercih edebilirsiniz.Dalgalı ve ince telli saçlara sahip olanlar kıvırcık saç modellerini kolay bir şekilde adapte olabilirler.

kivircik-sac-modeli

Bukleli saç modellerinin tarzınızı ifade etmiyorsa buklelere göre daha az kıvırcık olan modelleri tercih edebilirsiniz. Esmer tenli bayanlar bu saç modellerini tercih edebilirler.

kivircik-sac-modelleri-3

Saçlarınızı daha dolgun ve etkileyici gösterdiğinden bahsetmiştik.Buğday ve beyaz tenli bayanlar daha soğuk makyajlar ile buz prenses havası yaratabilirler.

kivircik-sac-modelleri-4

Kısa saçlara sahip olanlarında tercih edebileceği kıvırcık saç modelleri mevcut. Saçlarınız kısa ve kıvırcık modelleri tercih edecekseniz eğer küpe ayrıntısına göz önünde bulundurmanızı öneririm özellikle geniş halkalı küpeler bu kombinin iyi tamamlayıcılarıdırlar.

kıvırcık saç modelleri

Birbirine yakışan farklı bir ikiliye göz atmaktasınız bronz ten ve sarı saçlara sahip olan modelimizin kıvırcık saçları ile ne kadar enerjik bir havada olduğunu görebilirsiniz.

kivircik-sac-modelleri-6

Uzun saçlarınız var ve dalgalı saçlardan hoşlanıyorsanız bu saç modeli sizin için oldukça uygun.Dolgun görünüme sahip olan saçlarınızı bir tarafta açık bir şekilde toplayarak yüzünüzün ve saçlarınızın ön planda olmasını sağlayın.

kivircik-sac-modelleri-10

kivircik-sac-modelleri-7

kivircik-sac-modelleri-8

kivircik-sac-modelleri-9

kivircik-sac-modelleri-11

Çoğumuz okul zamanlarında saçlarını kalem yardımı ile perma etkisi yaratmıştır. Omuz hizasında saçlara sahip olanlar perma yaptırarak bu saç modeline ulaşmaları oldukça kolay.Etkileyici saçlara ulaşmak için iyi bir tercih.

kivircik-sac-modelleri-12

Sık ve yoğun saçlarınız var ise saçlarınız bir kısmına yandan salarak yüzünüz daha çok ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.Hem saçlarınızın ne kadar sağlıklı ve dolgun olduğunu gösterebilir hemde yüzünüzü ön planda tutarak çevrenizdekileri büyüleyebilirsiniz.

kivircik-sac-modelleri

Rasta saçları andıran kıvırcık saç modelleri özellik ile modelimizdeki gibi bakır saç rengine sahip olanlarda doğal ve etkileyici bir görüm kazandırıyor.

long-hairstyles-with-braids-and-curls-cute-hairstyles-for-long

Uzun saçlara sahip olanların perma su dalgası modelleri oldukça hoşuna gideceğini düşünüyorum.Kıvırcık saç modelleri arasında yer alan bu modeli örgü yada bukleler ile daha farklı boyut kazandırabilirsiniz.

kivircik-sac-5

kivircik-sac-modelleri-13

kivircik-sac-modelleri-14

kivircik-sac

kivircik-sac-modelleri-4

Retro sevenler için bir zamanların trendleri arasındaki perma ile kısa saçlarına anlam yükleyebilir ve tarzını ortaya çıkartabilir.

kivircik-sac-modeli-1

Çene hizasındaki kısa saçlar için kıvırcık saç modelleri sizi şirin ve hoş bir görünüm kazandırabilir. Bu model özellikle keskin yüz hatlarına sahip bayanların tercih edebileceği modeller arasında yer almaktadır.

kivircik-sac-modeli-2

Saçlarınızı toplamaktan sıkıldıysanız kısa saçları tercih edebilirsiniz.Ancak kısa saçlarınız istediğiniz havayı yakalayamayacağınızı düşünüyorsanız kıvırcık kısa saç modellerini deneyebilirsiniz.

kıvırçık saç modeli

kivircik-sac-modeli-4

kivircik-sac-modeli-5

kivircik-sac-modeli-6

kivircik-sac-modeli-7

kivircik-sac-modelleri-1

kivircik-sac-modelleri-2

kivircik-sac-modelleri-3

kivircik-sac-modelleri-5

kivircik-sac-modelleri-6

 

kivircik-sac-modelleri-8

kivircik-sac-modelleri-9

kivircik-sac-modelleri-10

kivircik-sac-modelleri-12

kıvırçık saç modeli

kivircik-sac-modelleri-14

kıvırçık saç modelleri

kıvırçık saç modelleri

sew-cute-hairstyles-for-curly-hair-simple-styled-and-easy-this-style-is-good-with-natural-curly-hair-or-little-bit-wavy-and-the-bang-is-sided-558a58d49d33a

short-curly-hair-cuts

kivircik-sac-3