Kolay saç modelleri ve yapılışı

By  | 

Bazı anlar saçlarımızı çok acele ve kolay bir şekilde yapmak zorunda kalabiliriz.Zamanımızın az olduğu ve işimizin acileyetinden dolayı saçlarımıza zaman harcamadan mümkün olan en kolay yolları kullanarak saçlarımıza güzel bir görünüm kazandırmamız gerekebilir.gerekebilir. Kuföre gidecek zamanımızın yada bütçemizin olmadığı bu durumlarda saçlarımızın şık bir görünüm kazanmasına yardımcı olan kolay saç modelleri ile istediğimiz görüntüyü elde edebiliriz.

Genellikle okula giderken yada işe giderken ihtiyacımıza yarayan ve pratik bir şekilde yapabileceğimiz saç modellerini sizin için bir araya toplamaya çalıştım.Ancak her ne kadar modeller kolayda olsa sağlıklı ve istenilen bir görüntüyü sağlamak için saçlarınızın bakımlı olması gerekmektedir.Saçlarınızı bakımlı ve sağlıklı yapabilmek için saç bakımı ile ilgili anlatmış olduğumuz püf noktalarını inceleyebilirsiniz.

Saçlarınız kuru yada yıpranmış ise istediğiniz modelde saçlarınıza şekil vermek zor olabilir.Saçlarınızın uzun yada kısa olması yapacak olduğunuz modellerde karar vermenize neden olacaktır.Aşağıdaki modellerden sizin yüz ve saç yapınıza en uygun olan kolay saç modelini tercih edebilirsiniz.

kolay saç bandanalı saç modeli

Oldukça pratik bir saç modeli olan topuz, evden çıkarken aynanın karşısında az bir zaman harcayarak saçlarınıza güzel bir görünüm kazandırmanızı sağlayabilir.

pratik saç modeli

kolay uzun kurdeleli saç modeli

Serbest stil saçları sevenler için hacimli ve dolgun bir saç görünümü kazandıran bu modeli tercih edebilirsiniz.Günlük hayatta sıkça kullanabileceğiniz bir saç modeli.

kolay uzun hacimli saç modeli

Merdiven saç modeli olarak adlandırdığımız bu saç modeli ile hem kolay hemde etkikeleyi saçlara sahip olmanız mümkün.Resimdeki adımları takip ederek kendi başınıza bile pratik bir şekilde saçlarınıza bu modeli vermeniz mümkün.

kolay örgülü saç modeli

Fransız topuzu saç modeli, asil ve zarif bir görünüm kazanmak isteyenler için kolay ve pratik saç modelleri arasında.Balıksırtı şeklinde örülen saçlar arkada topuz şeklinde toka yardımı ile tutturularak fransız topuzu saç modeline dönüştürülüyor.İsterseniz balık sırtı olarak da saçlarınızı şekillendirebilirsiniz.Ancak fransız topuzunun bu görünümden sonra bunu isteyeceğinizi sanmıyorum.

kolay fransız topuzu

Günlük hayatta kullanabileceğiniz işe giderken yada ofisde dağılan saçlarınızı kolayca şekillendirebileceğiniz topuz modelini tercih edebilirsiniz.Belkide günü kurtaran bir saçlara sahip olabilirsiniz.

kolay arkadan topuz saç modeli

Saçınıza yapmak için pratik ve kolay saç modelleri arıyorsunuz ancak basit görünmesini istemiyorsanız.Size uygun saç modeli olduğunu söyleyebilirim.Düz saçlar yerine örgülü saçları tercih edenler için güzel bir tercih taç şeklinde örgülü ve merdiven örgüsü saç modelleri ile saçlarınızı daha sağlıklı bir görünüm kazandırırken günlük hayat için oldukça ideal bir model olduğunu düşünüyorum.

kolay balık sırtı saç modeli

pratik arkadan örgülü saç modeli

 

Dağılan saçları hizaya sokmanın en basit yolu olan topuz modeli ile spor yaparken yada günlük hayatta veya herhangi bir etkinlikte dağılan saçlarınıza uygulayabileceğiniz kolay saç modeli arasında.Piknik organizasyonlarında sıkça kullandığım ve her zaman imdadıma yetişen saç modelidir kendisi 🙂

pratik topuz saç modeli

Uzun saçlara sahipsiniz ve sade bir görünüm istiyorsanız maşa yardımıyla pratik bir şekilde bukleli saçlara sahip olabilirsiniz.Birçoğumuzun belkide kullandığı trend saç modelleri arasında.

pratik uzun saç modeli

Taç yardımı ile hızlı ve pratik bir şekilde saçlarınızı güzel bir görünüm kazandırmak isterseniz taçlı topuz modeli sizin imdadınıza yetişiyor.

pratik taçlı saç modeli