Küt saç modelleri ve kısa küt kesimleri

By  | 

Küt saç modelleri, geçmişten günümüze gelen saç modelleri arasındadır.Daha eski zamanlarda oldukça populer olan bu saç kesimi  daha fazla tercih edilmekteydi. Küt saç, kısa saç modelleri arasındadır.Aslında ismini kesiminden dolayı almaktadır.Kesim tekniklerinin gelişmesinden dolayı şuan farklı kısa saç modelleri mevcut.Şuan için bu kesim teknikleri arasında en çok beğenileni ise bob kesim tekniğidir. Kısa saçlar her ne kadar olsa da erkeksilik taşır.Bu nedenle bunu daha cazibeli ve kadınsı hale getirmek için kesimlerde yumuşak ve tatlı geçişleri verebilmeniz ve kişinin yüzünde bunu yansıtmanız gerekir. 2016 yılında trend olarak kullanılan modelleri, kısa saç modelleri 2016 yazımızı inceleyerek görebilirsiniz.

küt saç modelleri (4)

Küt saçlar, tarzlarında değişiklik yapmak isteyenler için bir devrim niteliğindedir.Ancak uzun saçlarından vazgeçerek kısa küt saçlara sahip olan sayısı çok fazla değildir.Cesaret isteyen bir karar olduğunu söylemek gerekir. Tabi alışma aşamasından ve rahatlığından dolayı küt saçlardan vazgeçemeyen bir çok bayan var. Saçlarınızı karakterinize ve yüz hatlarınıza göre kesimini yaptırmanız ve modelini belirlemeniz gerekir.

küt saç modelleri (2)

İş hayatında yoğunluktan dolayı saçlarına toplamaya yada saçlarıyla ilgilenmeye vakit ayıramayan bayanlar yoğunlukla tercih ettiği küt saç modelleri.İş hayatındaki kadınlar ile adeta bir karakteristik özellik olmuştur. Ayrıca okul çağlarında abartılı saç modellerini kullanamayacağımızı hepimiz biliriz.Saçlarınızı her sabah toplamak yada örmek gibi işlemlerden keyif almıyorsanız eğer küt saç modellerini tercih edebilirsiniz. Gelinler için daha önceden yazdığımız kısa gelin saçı modelleri isimli yazımızı inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Küt saç modelleri kimlere yakışır ?

yuvarlak-yuze-kut-sac-gider-mi

Yüzünüze uygun doğru kesim kullanıldığında her kadına küt saç modellerinin yakışacağını ve farklı bir hava katacağını söylemek mümkün.Saç bakımı kolay olduğundan ve saçlarınız daha az yıprandığı için saçlarınız bakımlı ve daha canlı gözükecektir.Bu nedenle iş hayatındaki kadınlar daha sıklıkla tercih etmektedirler.Yüz tiplerine göre küt saçları kimlere yakışır beraber inceleyelim.

  • Oval yüz hatlarına sahip olan bayanlara küt saçlar oldukça güzel duracaktır. Saçlarınızı ense hizası uzunluğunda bırakarak daha gösterişli bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan bayanların küt saçlarını tercih ederken biraz daha dikkatli olması gerekiyor.Aksi takdirde hiç istemedikleri bir sonuç ile karşı karşıya kalabilir. Bob küt saç modelleri tercih etmelerini öneririm.Yine ense yada çene hizasında daha yumuşak saç kesimleri ile kadınsılık ön planda olmalıdır.Yoksa saçlarınız sizi erkeksi bir yüz görünümüne sahip olmanıza neden olabilir.
  • Küt saçların en hoş durduğu yüz tipleri ise üçgen ve kalp yüz tipleridir.Bu yüz hatlarına sahip olan bayanlar kısa küt saçlarını tercih etmek konusunda bir sorun yaşamazlar.Yüz hatları kısa saçlar için oldukça uygundur. Kah küllü kısa küt saç modellerini kolaylıkla tercih edebilirler.
  • Saçlarınız ince telli ve düz ise hacim aldırmakta zorlanıyorsanız küt saçları tercih edebilirsiniz.Saçlarınız ile çok zaman harcamadan daha etkileyici bir görünüme sahip olmanız mümkün.
  • Uzun saçlarından vazgeçemeyen ancak saçlarına bakım için kestirmek durumda kalanlar için katlı yada dalgalı küt saç modelleri iyi bir tercih  olacaktır.
  • Kalın telli ve güçlü saçlara sahip olan bayanlar daha dolgun bir görünüm için katlı küt saç modelleri arasından kendisine uygun olan modeli tercih ederler ise muhteşem bir görünüme sahip olabilirler.

Küt saç modelleri

küt saç kesimi (2)

küt saç kesimi (3)

küt saç kesimi (4)

küt saç modelleri (1)

 

küt saç modelleri (3)

küt saç modelleri (5)

küt saç modelleri (6)

küt saç modelleri (7)

küt saç modelleri (8)

küt saç (1)

küt saç (2)

küt saç (3)

küt saç (4)

küt saç (5)

küt saç kesimi (1)