Pembe saç rengi ve pembe saç rengi modelleri

By  | 

Pembe saç rengi, son zamanlarda farklı alternatif saç renkleri arayanlar için oldukça ilgi çekici bir renk haline geldi ve trend oldu.Farklı görünmek isteyen ve etrafta ki tüm ilgiyi üzerinden toplamak isteyenlerin tercih ettiği saç renkleri arasında.Punk akımında sıkça gördüğümüz bir saç rengi aslında.Mavi,mor,yeşil,pembe,ombre,pastel renkler geçtiğimiz 2 yıl içerisinde oldukça ilgili çekici hale geldiler.

Pembe saç rengi hangi tene yakışır ?

Marjinal bir renk olduğu için (yani şuan için öyle aslına bakarsanız.Dahada yaygınlaşmaya başlayınca pekde marjinal bir renk olmayacak.) her ten renginde farklı bir izlenim bıraktığını söylemek mümkün.Bunun nedeni bu saç renginde kafamızda oluşan bir model yok aslında.Ancak ben kendi düşüncelerimi söylersem eğer pembe saç renginin açık tenlerde hoş olduğunu söyleyebilirim.Açık tenlerde saçlarınızın da renkli olması nedeniyle oldukça etkileyeci ve canlı bir görüntü ortaya çıkıyor.

Pembe saç rengi nasıl elde edilir ?

pembe saç rengi boyası

Pembe saç rengine ulaşmak için öncelik ile saçınızı sarı rengine çevirmeniz gerekmektedir.Daha sonra saç açıcı kullanarak saçlarımızı açma işlimini yapmamız ve saçlarımızı yıkayıp kurutmamız gerekiyor.Daha sonra pembe saç rengimizi hazırlamak işlemine geçebiliriz.Siz önerim su bazlı saç boyası kullanmanız jeans color pink markasını kullanabilirsiniz.Dilerseniz başka bir markayı da kullanmanız mümkün tabiki de.Rengini koyu ve açık yapmak için su kullanabilirsiniz. Su bazla saç boyalarında oksidan kulanmanıza gerek yoktur. Saçlarınızda koyu pembe bir rengi istiyorsanız su katmadan kullanabilirsiniz.Pembe saç rengi tonunu, istediğiniz kıvama getirmek için ayrı bir yerde boyanızı su ile göz kararınca karıştırın ve saçınızın bir tutumanı uygulayın eğer renk koyu ise su ekleyin istediğiniz tona bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Pembe saç rengi boyama işleminde diğer saç renklerine istinaden dikkat etmeniz gereken nokta ise, saçınızın her yerine eşit şekilde fırça darbesi vurmanız gerektiğidir.Yoksa saçınızda pembenin farklı tonları ortaya çıkabilir.Daha sonra saçımıza fön çekip biraz bekliyoruz.Hemen saçlarınızı yıkmaya yada duralamaya kalkmayın.

Pembe saç renginin en kötü yanlarından birisi uzun zaman dayanmamasıdır.Alt rengin sarı olmasından dolayı saçlarınız yıkmaya bağlı olarak 1 ay gibi bir zamanda tekrar boyama işlemi gerektirebilir.Ayrıca turunculaşma problemi olduğunuda söylemem gerekiyor.Ancak koyu renkte pembe yaparsanız eğer saçlarınız yıkamalardan sonra pudra pembesine dönüşerek akacaktır.Buda hemen akmasından daha güzel olabilir.

 

Pembe saç rengi modelleri

Bu tarz marjinal renklerde genelde kısa saçlar kullanılır ancak ben pembe renk için uzun ve düz saç modellerinin daha hoş durduğunu düşünüyorum.Açık renkli saçların çoğunluğunda düz saç modelleri daha etkileyici duruyor. Saçlarınızı toplamak yerine açmak daha etkileyici bir görünüm sağlayacaktır.Açık renkleri en iyi şekilde gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum.Bu nedenle eğer saçlarınızı pembe saç rengine boyamayı düşünüyorsanız düz ve açık saç modellerini tercih etmenizi öneririm.

2016 pembe saç rengi

2017 pembe saç rengi

20130325-012730

açık pembe saç rengi

dalgalı pembe saç modeli

kısa pembe saç modeli

kısa pembe saç modelleri

marjinal saç rengi

pastel pembe saç modelipastel pembe saç rengi pembe saç modeli 2016

pembe saç modeli

pembe saç modelleri

pembe saç rengi 2016

pembe saç rengi modelleri

pembe saç rengi

 

pembe saç renkleri

pembe saç

 

pembe-sac-rengi-modelleri-193-1

pembe-sarı-saç-renkleri-2014

seksi saç modelleri