Platin Saç Rengi ve Platin Saç Rengi Modelleri

By  | 

Platin saç rengi, buz beyazı,mavimsi beyaz,fildişi beyazı  ve sarı tonlarındaki saç renkleri arasındadır.Ten rengi açık olanlar tercih edebileceği ve oldukça hoş bir görüntü yakalayabileceği saç rengidir.Ten renginizin platin saç rengine uygun olduğunu düşünüyorsanız ve saçlarınızı platin saç rengine boyamak istiyor ve platin saç rengi modellerini arıyorsanız bu yazımızı incelemenizi isteriz.

Evde saçlarınızı platin rengine boyamayı düşünüyor ve saç boyama konusunda yeteri kadar bilgiye ve tecrübeye sahip değilseniz bu düşüncenizden vazgeçmenizi öneririz.Birde saçlarınız koyu renkte ve platin rengine geçmek istiyorsanız işiniz bir hayli zor olduğunu ve bu renge geçebilmek için biraz uğraşmanız gerektiğini söylemek isterim.Öncelik ile koyu olan saçlarınızın rengini açmanız gerekmektedir.Bu yüzden bu konuyla ilgili daha tecrübeli ve bilgili olan kişilere yani kuaförlere yada saç bakım uzmanlarına gitmenizi tavsiye ederim.

Platin saç renginin bakımının diğer renklere göre daha özenle yapılması gerekmektedir.Platin açık bir saç rengi saçlarınızın sağlıklı ve bakımlı gözükmesi gerekiyor.Eğer saçlarınıza gerekli bakımı uygulayamazsanız saç uçlarınızın kırılması ve saçınızdaki matlaşma saçlarınızı bakımsız ve sağlık gösterecektir.Bununla ilgili örneklere çevrenizde rastlamış olabilirsiniz.Platin saç rengi saç kırıkları çok çabuk belli etmektedir.Bu nedenle saçlarınıza düzenli olarak saç bakım kremi ile nemlendirmeniz ve gerektiğinde saç maskesi uygulamanız gerekmektedir.

Platin saç rengi tonları

Buz beyazı,fildişi beyazı,mavimsi beyaz ve sarı renk tonlarındadır.En çok tercih edilen platin saç rengi tonu, platin sarısıdır.Genelde ulaşılmak istenen saç tonu bu olmaktadır.

Platin saç rengi evde nasıl yapılır ?

Platin saç rengine ulaşmak için önce koleston saç açıcı almanız gerekiyor.Saç açıcıyı saçlarınıza uyguladıktan sonra 45 dk bekliyorsunuz.Saç açma işlemini saçlarınızı iyice açılana kadar beyazlaşana kadar yapmanız gerekiyor saçınızın uzunluğunu göre 1 kutudan fazla saç açıcı almanız gerekebilir.Saçınızı yıkıyor ve güzelçe kurutma işlemini yapıyorsunuz.Palette Deluxe 10.1 Küllü Açık Sarı saçınıza uyguluyor ve 40dk bekliyorsunuz.Saçınızı yine yıkıyor ve kurutma işlemini yapıyorsunuz.

Saçınızı açma işlemini uygularken önce saç uçlarınıza sürüyorsunuz.Saç diplerinize sürerek uygulama işlemini yaparsanız saç dipleri çok çabuk açıldığı için saçınızda yıpranma
ve deride yanma olabilir.Bu nedenden dolayı önce uçlarına sürerek saç açma işlemini yapıyorsunuz.25-30 dk bekledikten sonra rahatlıkla diplerine uygulayabilirsiniz.Saçınızda yıpranma olacaktır bunu göze alarak bu işlemlerini yapmanız gerekiyor.

Platin saç rengi modelleri

Yazılarımızın en heyecanlı ve sizlerin en çok beklediği kısmına gelelim şimdide.Platin saç renginin bakımının zorluğundan bahsettik ama eğer uygun ten rengine sahipseniz bu saç renginin bu zorluklara dediğini platin saç rengi modellerini incelediğiniz de görebilirsiniz.

Platin saç rengi ve platin saç bakımı ile ilgili her şeyi anlattığımıza göre sıra geldiplatin saç modelleri ile ilgili öneriler paylaşmaya. Saç modelinizi ve saç renginizi uyumlu seçmek her şeyden önemlidir. Aksi halde uyumsuz ve hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkar. Aşağıdaki platin saç modelleri ile ilgili örnekleri inceleyerek, saç modelinize ve platin saç rengi tonunuza karar verebilirsiniz.

2016 platin saç modelleri düz platin saç modelleri düz platin sarısı modeli örgülü platin saç modeli örgülü platin saç rengi plantin saç modelleri.jpg platin saç modelleri (2)    platin-saç platin-saç-modelleri-2016 platin-saç-rengi-(2) platin-saç-rengi platin-saç-rengi-modeli platin-saç-renkleri-ve-modelleri platin-saç-renk-modelleri platin-sarısı-dalgalı-saç-modeli platin-sarısı-saç-rengi platin-sarısı-uzun-dalgalı-saç-modeli uzun platin sarısı saç modeli