Rose gold saç rengi ve Rose gold saç rengi modelleri

By  | 

Rose gold saç rengi , 2016 saç renkleri arasında yerini alıyor.Pastel ve ombre renklerin son zamanlardaki hızla popülerliğinin artması ile saç renkleri trendi sürekli bir değişim halinde.Mavi ve gri saç renklerinin yükselişinden sonra hızla yükseliş gösteren renk ise rose gold saç rengi. Rose gold saç rengi altın sarı rengi ile adından anlaşılacağı gibi gül pembesi renginin karışımı sonrası ortaya çıkan saç rengidir.

Saçlarınızda parlak ve göz alıcı bir renk arıyorsanız bu renk sizin için seçilmiş diyebilirim. Rose gold rengini saçlarınızın tümüne yada sadece uç kısımlarına uygulayabilirsiniz.Soft bir renk olması nedeniyle sade ve etkileyici bir görünüm elde etmeniz mümkün.Bu saç renginin dezavantajları arasında ise kolay akması yer alıyor son zamanlardaki trend renklerin bir çoğu böyle.İsterseniz bu rengi saç uçlarınızda saç tebeşiri ile deneyebilirsiniz.Soğuk saç renklerinin yerini sıcak ve canlı renklerin aldığını söylemek mümkün.Saçlarınızı rose gold boyamayı düşünenler için platin sarısı gibi açık sarı renklere sahip olanların bu renge daha kolay ulaşabileceğini söyleyebiliriz.Açılan saçların bu saç rengine ulaşması daha kolay olacaktır.Bir çok ünlünün de tercih ettiği bu saç rengini sizde saçlarınızda tercih edebilirsiniz.

rose gold saç rengi modelleri (3)

Rose gold saç rengi kimlere yakışır ?

Ben bu rengi daha çok kısa ve küt kesimli saçlara yakıştırıyorum.Beyaz tenli olan bayanların daha fazla tercih ettikleri söylemek mümkün.Sıcak ve canlı renkler daha çok beyaz tenli bayanlara yakışıyor.Daha soğuk renkler ise bugday tenli ve esmer tenli bayanlara yakıştığını düşünüyorum. Dikkat çeken bu saç renginde saç modelinizi  düz yada bukleli modeller arasından tercih edebilirsiniz.Dalgalı ve örgülü saç modellerinin de bu saç rengine yakıştığını göreceksiniz.

Sizde saçlarınızda farklılık istiyorsanız ve canlı ve parlak bir renk arıyorsanız rose gold saç rengini tercih edebilirsiniz.Marjinal renkler arasında olan bu rengi tercih etmek biraz cesaret istese karşılığını aldığınızda hoşunuza gideceğini düşünüyorum. Ancak kolay bir şekilde akması nedeniyle bakım gerektiren ve belirli aralıklarla boyama işlemi yapılması gereken bir renk.

 

Rose gold saç rengi modelleri

rose gold saç modelleri (4)

Retro klasik bir saç modelinde bu rengin ne kadar ihtişamlı ve göz alıcı durduğunu görebilirsiniz.

rose gold saç modelleri (5)

Düz saçlarda daha fazla yakıştırmamın nedenlerinden biriside yumuşak olan bu rengin düz saçlarda oldukça yakışmasıdır.

rose gold saç modelleri (6)

Bu saç rengini isterseniz saç uçlarınızda soft geçişler ile de kullanabilirsiniz.Uzun ve dalgalı saçların yanı sıra bukleli saç modellerinde de hoş bir görünüm elde etmek mümkün.

rose gold saç modelleri (7)

Küt ve düz kesim saçlarınız bu saç rengi ile canlı ve ışıl ışıl parlayan saçlara dönüştürmek sizin ellerinizde.

rose gold saç modelleri (1)

Pembe saç rengi kadınların son zamanlarda tercih ettikleri trend renkler arasında bu renkte pembe rengine oldukça yakın bu nedenle bayanların gözdesi haline gelmesi kaçınılmazdı.

rose gold saç modelleri (2)

Sarı saçlara sahip olanların bu renge daha kolay geçeceğini söylemiştik açılan saçlarına kolaylıkla rose gold rengini uygulayabilirsiniz.

rose gol saç rengi (1)

Küt kesim saçlara sahip olanlar eğer saçlarında marjinal bir renk arıyorlarsa bu rengi tercih etmeleri gerektiğini düşünüyorum.

rose gold saç modelleri (8)

rose gold saç rengi modelleri (1)

rose gold saç rengi modelleri (2)

vgik-1100x731

 

rose gol saç rengi (2)

rose gol saç rengi (3)

rose gol saç rengi (4)

rose gol saç rengi (5)

rose gol saç rengi (6)

rose gol saç rengi (7)

 

 

rose gold saç modelleri (3)