Saç bakım kremi nasıl kullanılır ?

By  | 

Saçlar her kadın için çok önemlidir.Sonuçta saçlarımız bize çok hoş bir hava ve güzelliğimize güzellik katar.Bunun içinde saç bakımına kadınlar olarak çok önem veriririz.Saç bakım kremi nasıl kullanılır ile ilgili bu yazımızda bakım kremlerinden bahsedeceğiz.Saç bakım kremi saçlarınızın daha canlı parlak olmasını ve kırılmasını engellemeye amaçlar.Saç uçlarınızdaki kırılmaları onarır.Saçlarınızın daha yumuşak ve güçlü bir hale gelmesini yardımcı olur.

saç bakım kremi nasıl kullanılır

Daha önceleri doğal ürünler ile bu ihtiyaçlarımızı karşılıyorduk zeytinyağlı sabun yada çeşitli yağlar ile saçlarımızı parlak olmasını ve saç uçlarımızın onarımı için farklı doğal saç maskeleri kullanıyorduk.Hayat şartları değiştiği için artık saçlarımızın daha yoğun ve sık bakıma ihtiyacı oluyor her zaman doğal ürünler ile bu ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz.Kullanımı daha kolay ve etkili saç bakım ürünlerinden yardım alıyoruz.
Suların daha klorlu olması,iş hayatlarının daha stresli olması, saçlarımızı şekillendirmek için daha fazla yıpratmamız nedeniyle saçlarımızın bakımı konusunda eskisi kadar rahat davranamıyoruz.Davranırsak sonucunda saçlarımızda olumsuz etkisini görüyoruz.

Vücudumuz  doğal olarak saçlarımızın onarımını sağlamak için yağ salgılar ancak iş hayatı yada okul hayatımız gereği yağlanan saçlarımızı yıkamak zorunda kalırız.Sık saç yıkamanın sonucunda ise saçlarımız kuru kalır ve bu nedenle saçlarımızın uç kısımlarında kırılmalar  meydana gelir ve parlaklığı yitirir.Saç bakım ürünlerinin amacı ise saçların doğal olarak ihtiyacını alamadığı yağ ve besin değerlerini saçlarınıza kazandırmaktır.

Saç bakımında kullanabileceğimiz durulanan ve durulanmayan saç bakım ürünleri var.

Saç bakım kremi nasıl kullanılır ?

saç bakım kremi nasıl kullanılır

Durulunan saç bakım kremi

Durulanan saç kremini kullanırken kremin saç diplerine temas etmemesi için kafanızı öne doğru eğerek kremi uygulama işlemini yapabilirsiniz.Dikkat etmeniz gereken saç diplerinize uygulamamanız ve iyi bir şekilde saçlarınızı ılık suyla durulamanız gerekiyor.

Eğer saç diplerinize uygular ve saçlarınızı iyi bir şekilde durulama işlemini yapmazsanız saç diplerimizdeki gözeneklerin kapanmasına ve saçlarınızın hava almasına engelleyen sonuçlara neden olabilir.Buda saçlarınızın dökülmesine ve cansız olması gibi istenmeyen bir durumların oluşmasına sebep olabilir.

Durulanmayan saç bakım kremi

Eğer durulanmayan yani saç bakım spreyi aldıysanız istediğiniz zaman saçınız ıslak yada kuru fark etmeden saç uçlarınıza sıkıp rahatlıkla kullanabilirsiniz.Ancak saçlarınız çok ıslak iken yada çok kuru iken yapmak yerine saçlarınız nemli iken yapmanız en ideali olacaktır.

Durulanmayan saç kremlerini saçlarınızda uzun süre bekletmemeye dikkat edin.Saçlarınızın yağlanmasına ve hava almamasına neden olabilir.

Durulanmayan saç kremleri saçlarınızın daha kolay şekillenmesini ve güzel kokmasını sağlar.

Saç bakım kreminin faydaları nelerdir ?

saç bakım kremi fayfaları

Kuru saçlar için gerekli yağ ve besleyici takviyeleri sağlayarak saçlarınızın parlak gözükmesini sağlar.

Saç uçlarınızdaki kırılmaları onarır ve saçlarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlar.

Saçlarınızın yumuşamasını sağlayarak saçlarınızın kırılarak dökülmesini engeller.

Saçlarınızın güzel kokmasını ve kolay şekil almasını sağlar.

Saç bakım kreminin zararları nelerdir ?

saç bakım kremi zararları nelerdir

Saç bakım kremleri saç uçları için kullanılan bakım ürünleridir.Saç diplerinize sürmeniz durumunda saçlarının dökülmesine neden olabilir.

Saç kremleri şampuan olarak kullanılamaz yani saçlarınızı temizlemek için saç kremleri kullanamazsınız.Arındırıcı etkiye sahip değillerdir.Onarım ve bakım ürünleridir.Temizleme özelliği yoktur.

Saçlarınızın yağlanmasını sağlar ancak aşırı yağlanma saçlarınıza zarar verebilir bu nedenle saçınızın ihtiyacı kadar abartmadan kullanmanız gerekmektedir.Kullanımı abartılmamalıdır.

Saç bakım kremi seçerken nelere dikkat etmeliyiz ?

saç bakım kremi nasıl kullanılır

İçerisindeki maddeleri incelemenizi tavsiye ederim içerisinde çok fazla kimyasal olan ve yabancı maddeler olan kremleri tercih etmeyiniz.Klinik onaylı olmayan saç bakım kremlerini kullanmanızı tavsiye etmem.Saçlarınız yabancı maddelere karşı farklı reaksiyon gösterebilir bu da saçlarınızın zarar görmesine neden olabilir.

Daha çok bitkisel formüller ile yapılmış saç kremlerini tercih ederseniz daha sağlıklı sonuçlar alırsınız.Kendini kanıtlamış ve klinik onayı almış saç kremi markalarını tercih etmeniz sizin için en sağlıklı tercih olacaktır.

Saç bakım kremi markaları

saç bakım kremi markaları pantene saç bakım kremi elidor onarıcı ve yapılandırıcı bakım kremi oğa elidor belirgin bukleler saç bakım kremi elidor yapılandırıcı bakım kremi pantene belirgin bukleler saç bakım kremi