Kısa saç modelleri

Kısa saç modelleri

Uzun saçlarınızdan sıkıldınız ve saçlarınızı kestirmek istiyorsanız kısa saç modelleri sizin için iyi bir tercih olabilir.Ancak kısa saçları tercih ederken yüz tipinize dikkat etmeniz gerekiyor.Yüz hatlarınıza göre farklı modeller tercih edilebilirsiniz.Saçlarınızı kestirdikten sonra bu durum biraz önemsiz kalıyor.Bu nedenle sizlerin istemediğiniz bir sonuçla karşılaşmamanız için farklı yüz hatlarına göre yada saç tiplerine göre kısa saç modelleri hakkında püf noktaları ve dikkat etmeniz gerekenleri paylaşıyoruz.Kendinize yakışacağını düşündüğünüz modeller arasından tercih edebilir ve aklınıza takılan soruları bizimle paylaşabilirsiniz.

Kısa saçlar, genellik ile yoğun iş temposu içinde çalışan bayanların tercih ettiği saç modelleri arasındadır.İş temposundan dolayı saçlarına fazla zaman ayırmak istenmediğinden yada modern bir görünüm için tercih edilir.Uzun saç modelleri her ne kadar olsada ilgi istemektedir.İşinizin stresinden dolayı  saçlarınız kırılabilir yada dökülebilir bu nedenle sık sık bakım maskeleri yapmanız ve saçlarınıza daha fazla zaman ayırmanız gerekebilir.Ayrıca saçlarınızın bozulmasından dolayı dikkatiniz dağılabilir ve bu durum sizi işinizde engelleyebilir.Bu nedenle kısa saçları tercih etmek sizin için daha iyi olacaktır.

Kısa saç modelleri arasından en çok tercih edilenler, bob kısa saç ve küt saç modelleridir. Bob modeller farklı yüz tiplere göre değişiklik gösterebilir. Bob saçları kısaca özetlemek gerekirse saçlarınızın ön kısımlarının kısa arka ve yan tarafların daha uzun olduğu modeldir.Küt saçlar ise saçlarının daha keskin hatlar ile kesilmesiyle şekillenen modeldir. Kadınların çoğu saçlarını kısaltmaktan çeknirler. Bu nedenle kadınlarda kısa saçlar devrim niteliğindedir.Kısa saçları tercih eden kadınlar genelde cesur ve marjinallerdir.Trend saç renkleri arasında olan ombre renkleri kısa saçlarınızda uygulayarak daha marjinal bir görünüm yaratabilirsiniz.Özellikle pembe yada mavi renkler kısa saçlarda oldukça hoş gözükmektedir.