Silver Gümüş Saç Rengi ve Modelleri – Boya Numarası ve Bakımı

By  | 
Silver saç rengi

Silver Gümüş Saç Rengi

Silver gümüş saç rengi, bugün inceleyeceğimiz trend saç rengi. Saçlarının farklılaşmak ve karakterini daha belirgin olarak ortaya koymak isteyenler tercih ettiği marjinal saç renkleri arasında yer alıyor.Gümüş saç rengi, gri saç rengi olarak da karşımıza çıkmaktadır. Günlük hayatımızda çok sık rastlamasak da trend arasına girmiş saç renkleri arasında yer alıyor.

Silver saç rengi ten rengi ile uyumu

Silver Gümüş Saç Rengi Hangi Ten Rengine Yakışır

Gümüş saç rengi, farklı ten renklerinde kullanıma uygundur.Ten rengine göre kişinin görünümü etkilediğini unutmayınız.Ancak sadece bu ten rengine yakışır dediğimiz bir renk yok. Beyaz tenli olanlarda gümüş saç rengi daha soğuk ve donuk bir hava katıyor.Sizi gizemli prenses havasına katacağına hiç şüphemiz yok.

Öte yandan koyu ve bronz ten rengine sahip olan hanımlarda da mükemmel bir dengeleme sağladığını söyleyebiliriz.Ancak şunu söylemeden geçemeyeceğiz.Her ne kadar farklı ve marjinal bir renkte olsa beyaz ve gri renkler yaşlılığın belirtisidir.Bu nedenle ki gümüş ve giri saç renklerini kullananların gerçek yaşlarından daha olgun gözüktüğü gözlemledik.Bunu dikkate almanızı öneririz.

Silver saç rengi modeli

Silver Gümüş Saç Rengi Boyası ve Boya Numarası

Aslında gri saç, denge amaçlı kullanılmaktaydı. Saçlardaki farklı renkleri dengelemek için ren geçişlerinde sık kullanırdı.Saçlarınızdaki kızıllığı yada bakır rengini farklı bir koyu renge geçerken dengeleme işleminde tercih edilirdi.Yada küllü saç renkleri oluşturmanızı sağlamak için gri saç boyası işlemi uygulanırdı.Ancak silver saç rengi şimdi tek başına da saçlarda uygulandığını görüyoruz.Sizler için saçlarınızı hangi boya markası ve boya numaraları ile gümüş saç rengine boyama işlemi yapabileceğinizi hazırladık.

  • Neva Color Tüp Saç Boyası Gri Gümüş
  • SEA COLOR 2 Lİ Saç Boyası Gümüş Gri
  • Mix gri saç boyası 7.A/8.A
Silver saç rengi makyajı

Silver Gümüş Saç Rengi Makyaj Önerisi

Marjinal bir saç rengi tercih ettiğiniz için makyaj yaparken farklılığı dengeleyecek ve görenlerin sizden gözlerini alamayacağı keskin hatlara sahip makyaj yapmanızı öneririz.Yoksa saçlarınız gri renkte olduğu için itici bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kaşlarınız yüzünüzdeki ifadenizi belirleyen ve mimiklerini ortaya çıkaran belirgin noktalardan biridir.Bu nedenle keskin çizgilere sahip kaş makyajı yapmanızı öneririz. 

Saçlarınızın soğuk tonlarda olmasını nedeni ile allık kullanmanız tavsiye ederiz.Ancak abartmamak şartı ile. Yüzünüzde sıcak bir gülümse yaratacak kadar allık kullanarak elmacık kemiklerini belirgin hatlara getirebilirsiniz. Sıcak bir gülümse için buna değer.

Ten ve göz renginiz ile uyumlu göz kalemi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.Gözlerinizi ön planda tutacak ve gözler, kalbin aynasıdır dedirtecek bir göz kalemi tercihi sizi her zaman bir adım önde tutacaktır.

Keskin hatlara ve marjinal renkteki saçlarınıza yakışır etkileyici ruj tercihi yapmanız gerekmektedir. Sizi daha etkileyici göstereceğine inandığınız ruj seçimi yapmanızı öneririz.Ancak size tavsiyemiz soğuk görünümü sıcaklaştırmak için parlak renkleri tercih etmeniz olacaktır.Hangileri diye soracak olursanız kırmızı,pembe,bordo renkleri ile etkileyici dudaklarınız ile makyajınızı kusursuz bir hale getirebilirsiniz.

Gri saç rengi

Silver Gümüş Saç Rengi Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Gri saç rengi, suni saç renkleri arasında yer aldığı için saçlarınız bu rengi daha uzun hapsetmesi için daha dikkat olmanız ve bakımına özen göstermeniz gerekmektedir.

Öncelikle kullandığınız şampuanı değiştirmeniz gerektiğini söylemek isteriz. Bu tarz marjinal renkleri kullandığınız mutlaka saç rengini koruyan saç şampuan ürünlerini tercih etmeye özen göstermeniz gerektiğini unutmayın.Mor şampuan saçlarınız için daha iyi bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.

Yıpranan saçlarınız için sık sık maska yapmayı unutmayın.Saçlarınızın nemlenmeye ve kendini onarmaya ihtiyacı var.Bu nedenle saçlarınızın sağlıklı görünmesi için saçlarınızı besin ve onarıcı bakım maskeleri yapmanız saçlarınızın daha sağlıklı ve parlak gözükmesini sağlayacaktır.Saçlarınıza maske yapmayı unutmayın.

Çok sık olarak saçlarınızı yıkamaktan kaçının. Yada rengini koruyucu ürünleri kullanmaya özen gösterin. Her yıkamada saç renginizin daha açılacağını, saçlarınızın daha hızlı uzayacağını ve sonucunda dip boyası yapmak zorunda kalacağınızı unutmayın.

Gri saç rengi modeli

Silver Gümüş Saç Rengi Modelleri

Her ne kadar marjinal renkler kısa saçlar ile uyumlu olduğunu düşünsek de gümüş saç renginde bu düşüncemizi es geçtiğimizi söyleyebiliriz. Gri saçlar uzun ve dolgun saçlarda kendisini daha belirgin bir hale getiriyor. Açık ten rengine sahipseniz saçlarınızda mutlaka su dalgası ve şelale dalgalarını denemenizi öneririz. Yandan dalgalı saç modellerini de tercih edebilirsiniz. Koyu ten rengine sahipseniz ve yüz hatlarınız düz saçlar ile uyumlu ise gri saç rengi ile düz saç  modellerini beraber kullanabilirsiniz.Sizler için beğendiğimiz gri saç modelleri seçtik.

Silver gümüş saç rengi
Silver gümüş gri saç rengi
Gri saç rengi modeli
Gümüş saç rengi modeli
Silver gümüş saç modeli
En güzel gri saç renkleri
Gri saç rengi modelleri
Summary
Review Date
Reviewed Item
Gri saç rengi çok hoşuma gidiyor ancak saçlarımda uygulamaya korkuyorum. Gri saç rengi ile ilgili çok güzel püf noktalar vermişsiniz teşekkür ederim.
Author Rating
51star1star1star1star1star