Uzun gelin saçı ve uzun gelin saçı modelleri

By  | 

Gelin saçı, düğünün en zorlu tercihleri arasındadır.Düğününüz var, saç modeli konusunda karar veremediyseniz ve uzun saçlara sahipseniz gelinliğiniz ile bir bütün olacak uzun gelin saçı modelleri arasından bir tercih yapabilirsiniz.Uzun saçlara sahip olan bayanların gelin saçı tercihi konusunda oldukça geniş seçeneklere sahip olduğunu söyleyebiliriz.Saçlarınızı açık yada dalgalı modeller arasından tercih edebilirsiniz.İsterseniz aksesuar kullanarak aksesuarlı gelin saçı modelleri arasından da tercih yapmanız mümkün.

gelin saçı modelleri uzun (2)

Uzun saçlar, bukle ve dalgalı modellere oldukça yatkındır.Ayrıca saçlarınızı yandan topuz yada üstten topuz yapabilir ve düğün gününüzde oldukça şık ve zarif görünüm kazanabilirsiniz.Saç modelinizi yüz hatlarınıza göre tercih etmeniz gerektiğini unutmayın sizi en iyi ifade eden uzun gelin saçı modelleri arasından tercih yapabilirsiniz.Gelinliğiniz ile saç modellenizi de uyumlu hale getirebilirsiniz.Örneğin askılı gelinlik giyecekseniz eğer saçlarınızı açık bırakabilirsiniz. Straplez ve asklı gelinlik modellerinde açık gelin saçları ve topuz gelin saçı oldukça ideal bir tercih olacaktır.

uzun gelin saçı modelleri (4)

Saç modelinizi tercih ederken konseptide unutmayın kır düğünleri daha zarif modelleri tercih etmeye özen gösterin.Uzun gelin saçı, kır düğünleri için en ideal modeller arasındadır.Dalgalı yada örgülü modeller daha romantik bir hava katacağı gibi çiçekli ve aksesuarlı gelin saçları kır düğünlerinin vazgeçilmezleri arasındadır.Eğer konseptiniz havuz kenarı ve daha asil bir duruş sergilemek istiyorsanız eğer at kuyruğu ve topuz modelleri arasından tercih yapabilirsiniz.

uzun gelin saçı modelleri (1)

Saçlarınız dolgun ve güçlü ise kabarık modelleri tercih edebilirsiniz yada balık sırtı gibi örgülü modeller ile daha modern bir hava verebilirsiniz.Merdiven ve balık sırtı gibi gösterişli modellerden hoşlanmıyor daha sade bir saç modelinden yana tercihte bulunmak istiyorsanız taçlı yada daha romantik olan çiçekli modelleri inceleyebilirsiniz. Gelinliğinizde sırt dekoltesi bulunuyorsa eğer dekoltenin kapanmaması için uzun saçlarınızı yandan örgülü yada yandan topuz modelini kullanarak daha ön planda tutabilirsiniz.

gelin saçı uzun (4)

Benimde en çok sevdiğim modellerden birisi olan yandan örgülü saç modelinin bukleler ile hareket kazandırılmış hali, modelde gördüğünüz gibi hem saçlarınızı etkileyici bir şekilde sergileyebilirken hemde sade bir makyaj ile yüzünüzü daha ön planda tutabilir ve oldukça hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz.

uzun gelin saç modelleri (4)

Daha zarif ve modern bir görünüm için bukle yada dalgalı saçlarınızın uçlarını örgü yapabilirsiniz.Saçlarınızdaki bu hareketlilik sizi daha zarif göstereceği gibi gözleri üzerinize çekecektir.

low-wedding-updo-hairstyle-with-lace-headpieces

Aksesuar kullanacaksanız en iyi tercihler arasında olan hareketli topuz modelini düşünmenizi öneririm.Oldukça zarif ve modern bir görünüm aksesuar ve gelinlik ile bütünlük kazanmış.Saçlarınıza yansıttığınız bu hareketlilik sizin enerjinize de yansıyacaktır.

messy-updo-bridal-hairstyle-with-pastel-flower

Sırt dekoltesinin daha belirgin olmasını istediğiniz durumlarda yardımınıza topuz saç modeli yetişmektedir.Topuz modelini daha ilgili çekici bir hale getirmek için çiçek yada taç gibi aksesuar kullanabilirsiniz.

Uzun gelin saçı modelleri

uzun gelin saçı modelleri (7)

uzun gelin saçı modelleri (6)

uzun gelin saçı (6)

uzun gelin saçı (4)

uzun gelin saçı (2)

uzun gelin saç modelleri (7)

uzun gelin saç modelleri (6)

 

uzun gelin saç modelleri (3)

uzun gelin saç modelleri (1)

uzun gelin saçı modeli

 

 

low-messy-updo-wedding-hairstyle

long-wedding-hairstyle

gelin saçı uzun (8)

gelin saçı uzun (7)

gelin saçı uzun (6)

gelin saçı uzun (5)